AKTUALNOŚCI

 

 

ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROJEKTU KLUB AKTYWNEJ MŁODZIEŻY- PIERWSZYM KROKIEM NA RYNEK PRACY

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilźnie zakończył 31 sierpnia 2011 r. realizację projektu  konkursowego „Klub Aktywnej Młodzieży-pierwszym krokiem na rynek pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego  Poddziałania 7.2.1, Działania 7.2, Priorytet VII Promocja integracji społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt był realizowany na terenie gminy Pilzno w dwóch klubach środowiskowych: Klub Aktywnej Młodzieży w Łękach Dolnych i Klub Aktywnej Młodzieży w Machowej. Trwał przez okres dwóch lat od września 2009 r. do sierpnia 2011 r. Uczestnikami projektu była  młodzież w wieku 15-20 lat. Udział w nim był całkowicie bezpłatny. Projekt składał się z dwóch edycji i łącznie brało w niej udział 93 osoby. Bezpośrednią opiekę nad Uczestnikami sprawowało czterech wychowawców, trzech instruktorów i socjoterapeuta.

Celem projektu było objęcie osób z grupy docelowej kompleksowym wsparciem ułatwiającym aktywną integrację społeczną, wzrost umiejętności w zakresie pełnienia ról społecznych niezbędnych na rynku pracy u osób z grupy docelowej, aktywizacja zawodowa młodzieży poprzez doradztwo zawodowe i treningi pracy oraz podniesienie świadomości młodzieży i osób z ich otoczenia w zakresie korzyści płynących z postaw aktywnych, mobilności i elastyczności zawodowej.

Program projektu był realizowany poprzez następujące formy wsparcia:

1. Trening pracy: zajęcia informatyczne, kulinarne i zajęcia prozatrudnieniowe

2. Trening zadaniowy: aerobik, siłownia i muzyka

3. Zajęcia psychoterapeutyczne i socjoterapeutyczne

4. Doradztwo zawodowe

5. Grupa wsparcia

6. Doradztwo psychospołeczne

 

Uzyskane rezultaty objęły zdobycie przez Uczestników nowych kompetencji społecznych - zmiany postaw, przezwyciężenie barier psychologicznych poprzez kompleksowość i indywidualizację wsparcia - poprawa zachowań, pozyskanie wiedzy o własnych predyspozycjach zawodowych - skorelowanie z potrzebami rynku pracy, poznanie korzyści płynących z postaw aktywnych, mobilności i elastyczności zawodowej, uzyskanie nowych kompetencji osobistych oraz dostępu do usług społecznych - zmiana ich sytuacji i zapewnienie dostępu do rynku pracy.

Wchodząc do zakładki EFS-PO KL można wiele dowiedzieć się o tym jak funkcjonowały Kluby i jak młodzież po przez różne formy zajęć bawiła się i uczyła.

Dziękujemy wychowawcom i instruktorom za włożone serce w pracę z młodzieżą, za danie im wsparcia i motywacji do dalszej pracy nad sobą!

 

 

 


 

« Wstecz